fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар со 26 нови случаи на коронавирус, во земјава 766

Објавено

на

Според последните податоци од Институтот за јавно здравје, изминатото деноноќие во земјава регистрирани се 766 нови случаи на коронавирус, од направени тестови 3.171.

Регионот на Гостивар во дневната статистика е евидентиран со 26 новозаразени, еден починат и 14 оздравени пациенти. Со ова бројот на активно болни моментално изнесува 458.

Во последните 24 часа, во земјава како последица на ковид починале 31 лице, најголем дел од Скопје и Битола. Оздравеле 1.118 пациенти.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!