fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар со 8 нови позитивни на коронавирус и 21 оздравен во последното деноноќие

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 2.379 тестирања, а регистрирани се 364 нови случаи на КОВИД-19 во:
-Скопје 161
-Куманово 36
-Битола и Прилеп по 25
-Охрид 15
-Тетово 13
-Штип 10
-Кавадарци, Струмица и Гевгелија по 9
-Велес, Гостивар и Струга по 8
-Кичево и Дебар по 6
-Свети Николе 4
-Виница 3
-Кочани и Неготино по 2
-Крива Паланка, Ресен, Берово, Делчево и Богданци по 1
Пријавени се вкупно 24 починати лица: 7 од Скопје (40г, 52г, 55г, 59г, 64г, 72г и 85г), 6 од Битола (63г, 68г, 70г, 71г, 71г и 85г), 3 од Куманово (73г, 76г и 84г) и по еден пациент е пријавен од Охрид (88г), Кавадарци (82г), Струмица (73г), Струга (69г), Свети Николе (64г), Крива Паланка (74г), Радовиш (75г) и Пробиштип (52г).
Регистрирани се 689 оздравени пациенти од:
-Скопје 254
-Куманово 61
-Битола 52
-Прилеп 44
-Велес и Тетово по 36
-Кавадарци 32
-Штип 24
-Гостивар 21
-Струмица 17
-Кичево 14
-Неготино 13
-Гевгелија, Крива Паланка и Виница по 10
-Кочани 9
-Ресен и Валандово по 7
-Свети Николе, Пробиштип и Берово по 5
-Радовиш и Демир Капија по 4
-Пехчево 3
-Крушево и Кратово по 2
-Богданци и Македонски Брод по 1
Досега во земјата се направени вкупно 691.255 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 147.094, бројката на оздравени пациенти е 122.810, на починати е 4.443, а бројот на активни случаи изнесува 19.841.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!