fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар со три оздравени и без нов случај на ковид, во Македонија 162 новозаразени

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 1350 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. По региони во:
-Скопје 75
-Куманово 14
-Дебар 1
-Штип 5
-Прилеп 5
-Тетово 13
-Струга 1
-Велес 2
-Битола 5
-Охрид 2
-Кавадарци 2
-Гевгелија 3
-Струмица 10
-Крива Паланка 3
-Радовиш 4
-Кочани 12
-Пробиштип 1
-Валандово 1
-Виница 2
-Свети Николе 1
Починати се 4 лица, тројца пациенти од Скопје (55, 80 и 81 г) и еден од Штип (81 г).
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 109 оздравени пациенти од:
-Скопје 24
-Куманово 10
-Штип 4
-Прилеп 11
-Тетово 10
-Струга 9
-Велес 1
-Битола 1
-Охрид 9
-Кавадарци 2
-Гостивар 3
-Гевгелија 2
-Струмица 3
-Крива Паланка 1
-Кочани 13
-Берово 2
-Валандово 2
-Свети Николе 2
Досега во земјата се направени вкупно 190.127 тестирања на Ковид -19. Нема тестирања во рамките на скринингот.
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 18138, бројката на оздравени пациенти е 15068, на починати е 743, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2327.

Сподели:
1 Коментар

1 Коментар

  1. spiralweb

    01/10/2020 во 15:39

    Ednostavno. Nema testovi nema zarazeni!

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!