fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар – Со украдена лична карта склучил договор за мобилна телефонија, сметката стигнала кај сопственичката

Објавено

на

Вчера (29 октомври) во 12 часот и 40 минути, 38 годишната Р.К. од Гостивар во СВР Тетово пријавила дека минатиот месец непознато лице во нејзино име и со нејзина лична карта, која ѝ била украдена на 27.08.2020, склучило договор со компанија за мобилна телефонија во Гостивар. Гостиварката во меѓувреме добила сметка за плаќање на услугата.

Полицијата извести дека се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!