Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар: Уапсен измамник од кичевско, земал пари за наводна услуга

Објавено

на

Вчера (13 март) околу 13 часот и 40 минути полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, на улица „Панче Поповски“ во Гостивар, го лишиле од слобода 29-годишниот С.П. од кичевското село Осој, поради сомнение дека дента и пред тоа во Гостивар измамил двајца гостиварци и од нив зел пари за наводна услуга, доведувајќи ги во заблуда со пласирање на идентична, лажна приказна.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Gostivar: Arrestohet mashtruesi nga Kërçova, ka marrë para për shërbim

Објавено

на

Dje (13 mars) rreth orës 13:40, zyrtarë policorë të SPB-së Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, në rrugën “Pançe Popovski” në Gostivar, kanë arrestuar 29-vjeçarin S.P. nga fshati Osoj i Kërçovës, me dyshimin se një ditë më parë në Gostivar i ka mashtruar dy persona nga Gostivari dhe u ka marrë para për gjoja shërbim, duke i mashtruar duke ua transmetuar një histori identike të rreme.

Ai është ndaluar në Stacionin Policor Gostivar dhe pas sqarimit dhe dokumentimit të plotë të rastit do të përgatitet parashtresë përkatëse.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена