fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Гостивар: Уценувал полицаец со инкриминирачки снимки да му ги врати парите од прекршокот

Објавено

на

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Р.М.(45) од Гостивар поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „уцена“ предвидено и казниво по член 259 од КЗ на РМ.

Имено Р.М. уценувал полициски службеник од Полициската станица Гостивар да му врател пари во висина на парична казна за сторен сообраќаен прекршок, кој претходно бил констатиран на пријавениот, заканувајќи се дека во спротивно ќе објавел видео снимки и фотографии со инкриминирачка содржина со која би можел да му наштети на неговиот чест и углед, информираат од Министерството за внатрешни работи.

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!