Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар: Викенд на физички напади, лумпување и агресија

Објавено

на

Полицијата на гостиварското подрачје во викендот што измина регистрира низа случаи на физички напади и нарушувања на јавен ред и мир. Во продолжение информациите од полициксиот билтенот:

Триесет и осумгодишниот А.М. од гостиварска Горна Бањица, вчера (20 август) во 11 часот и 40 минути во СВР Тетово пријавил дека околу 10 часот на пат за ова село бил физички нападнат од неговиот сосед Ф.Е.(35), а поради нивен судски спор.

Четириесет и шестгодишниот гостиварец К.Р., вчера (20 август) во 17 часот и 45 минути во СВР Тетово пријавил дека околу 16 часот и 20 минути на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар, бил физички нападнат од неговиот роднина Ш.Р.(69) Според пријавеното, Ш.Р. му се заканил и со огнено оружје.

На 19 август во 14 часот во Полициска станица Гостивар 48 годишниот гостиварец Х.З. пријавил дека околу 13 часот во угостителски објект во Гостивар по претходно недоразбирање бил физички нападнат од А.Р.

Исто така на 19 август во 22.10 часот во Полициска станица Гостивар 30 годишниот гостиварец А.А. пријавил дека околу 20.30 часот во неговиот двор во Гостивар по претходно недоразбирање бил физички нападнат од неговиот сосед И.Н.

Истата вечер во 20.10 часот во Гостивар од полициски службеници се приведени двајца гостиварецио Л.Е.(56) и М.Б.(49) затоа што според пријавеното истите по претходна расправија го нарушиле јавниот ред и мир.

Дента пак, на 19 август во 16.20 часот во населба Маврови Анови, Општина Маврово и Ростуше од полициски службеници е приведен Р.Ѓ.(53) од Леуново затоа што според пријавеното го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување.

МВР извести дека се работи на целосно расчитување на случаите и поднесување соодветни пријави.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Гости: Анета Ќироска и Ема Нешковска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 3 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 2 недели

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 2 недели

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 4 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 4 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 1 месец

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 4 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена