fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Гостивар од полноќ во жолта фаза

Објавено

на

Аларм од жолта фаза во Гостивар и останатите западни делови од државата, прогласи денеска европската метеоролошка станица. Предупредувањето се однесува на врнежи од дожд, каде се очекува над наврне над 25 литри на м/2  воден талог.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!