fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварците Јордан и Синиша со прва песна „Карма“ во нов музички проект „D’Reamers”

Објавено

на

Гостиварците Јордан Џејмс Ивановски (План Г) и Синиша Карафилоски започнаа заеднички музички проект „D’Reamers” , а првата песна ја нарекоа „Карма”.

“Современиот звук пренесен преку ретро ритамот е она што всушност ја одбележува оваа песна, и искрено се трудевме да модерниот тек во музичкиот свет го пренесеме и во нашите краишта. Секако дека постојат и други авторски дела кои ќе се обидеме што е можно поскоро да ги доловиме до сите љубители на убавиот звук ”, изјави авторот и текстописецот на песната Карафилоски.

Соработката помеѓу Синиша и Џејмс e финализирана во студиото на Дамир Пух “GreenRoom Sound” во Скопје. Пух истовремено се јавува и како продуцент заедно со популарната Наташа Миха која е пратечкиот вокал во “Карма”, и го аранжираа делото.

„Соработката продолжува во брз ритам,  и не откриваме многу детали, единствено ќе ви откриеме дека наскоро е можно уште едно вакво освежување и позитивно изненадување.“, велат гостиварците.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!