Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец физички ја нападнал својата мајка

Објавено

на

Вчера (9 декември) околу 15 часот и 30 минути, во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, лишиле од слобода 33-годишен гостиварец, кој половина час пред тоа пред семејната куќа во Гостивар, физички ја нападнал неговата 49-годишна мајка. Според пријавеното, во нападот тој употребил и дрвен предмет.

Се расчистува и документира случајот , по што против осомничениот ќе следува поднесок.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 17 минути

Мухамед Зеќири казнет со 2,5 години затвор

Македонијапред 2 часа

Светски ден за борба против СИДА, годинава во земјава 46 нови случаи

Македонијапред 3 часа

Лавров: Луѓето во Македонија имаат целосно право да бидат еднакви во сите активности на нашиот заеднички континент

Гостиварпред 4 часа

Голомразица и ризик од одрони на патиштата кон Стража, Маврово и по долината на Радика, апел за особена внимателност

Македонијапред 6 часа

Проверете го броилото да се осигурате дали имате дневна евтина струја

Гостиварпред 7 часа

Викенд временска прогноза

Вестипред 18 часа

Русија ги забрани активностите на ЛГБТ и ги прогласи за „екстремистички“

Здравје и убавинапред 20 часа

Спиење со чорапи: како влијае на нашето здравје и како помага?

Гостиварпред 22 часа

Гостивар-Пет казни за превоз на патници со неисправни комбиња и автобуси

Што, како, каде?!пред 4 недели

Fast food ‘Smile’ нова сендвичара во Гостивар која ги развеселува сите сетила

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 4 недели

Здружението „Д-р Трајче Нешковски“ и Општина Гостивар заедно за поддршка на децата со попреченост

Гостиварпред 4 недели

Протест на пензионери во Гостивар: Не може да се опстане со 10-12 илјади денари пензија!

Гостиварпред 4 недели

Семејството е во криза, се‘ повеќе разводи во Гостивар, бракови се растураат како кула од карти

Гостиварпред 1 недела

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 4 недели

Полицијата на средба со ловечките друштва од Гостивар, Чегране и Врапчиште

Гостиварпред 7 дена

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 3 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 5 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Një gostivaras fizikisht e ka sulmuar nënën e tij

Објавено

на

Dje (9 dhjetor) rreth orës 15:30, në Gostivar, zyrtarë policorë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, kanë arrestuar një 33-vjeçar nga Gostivari, i cili gjysmë ore më parë para shtëpisë së familjes në Gostivar, ka sulmuar fizikisht nënën e tij 49-vjeçare. Ai, thuhet gjithashtu se përdori një objekt druri në sulm.

Rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar, pas së cilës kundër të dyshuarit do të pasojë parashtresë.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена