fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец излетал од пат откако му се запалило возилото

Објавено

на

Вчера (29 март) во 20 часот и 25 минути во СВР Тетово пријавено е дека на автопатот Гостивар-Тетово, во близина на надпатникот на селото Пирок, настанал пожар во патничко моторно возило „фолксваген голф“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 21-годишниот гостиварец Д.С., по што возилото излетало од коловозот.

Повредениот возач, кој бил сам во возилото, бил пренесен во тетовската Клиничка болница за укажување на лекарска помош, соопшти СВР.  На местото увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово и случајот се расчистува.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!