fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец кој имал решение за изолација учествувал во сообраќајка

Објавено

на

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против 45 годишен гостиварец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

„На 23.03.2021, полициски службеници од ОВР Гостивар констатирале дека лицето било учесник во сообраќајна незгода на ул.„Беличица“ во Гостивар и постапило спротивно на издадено Решение од страна на Државен санитарен и здравствен инспекторат со кое му е определена мерка домашна изолација.“, соопшти МВР.

Кривична за непочитување решение за изолација е поднесена и против жители на Форино на возраст од 39, 49, 65 и 71 година, како и против 40 годишен чегранец. Во сите случаи полициски службеници извршиле контрола и не ги пронашле пријавените во домовите и покрај тоа што имале Решение за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!