Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец лажно го пријавил својот татко за напад и нарушил јавен ред и мир

Објавено

на

СВР Тетово информира дека вчера (25 јануари) околу 15 часот и 20 минути во гостиварската населба Млаки, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го привеле 28-годишниот гостиварец В.С., кој пред тоа го нарушил јавниот ред и мир и лажно пријавил дека физички бил нападнат од неговиот татко.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок по Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 1 ден

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена