Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец лишен од слобода, физички нападнал полицајци

Објавено

на

СВР Тетово информира дека вчера (23 март) околу 13 часот и 30 минути, на улица „Тоде Богдановски“ во Гостивар, полициски службеници на Одделение за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода дваесет и седум годишник од гостиварско Беловиште, затоа што физички ги нападнал додека преземале службени дејствија.

„Тој е задржан во Полициската станица Гостивар, а агресивно се однесувал и неговиот татко, кој пристигнал на местото. По целосно расчистување и документирање на случајот против двајцата ќе следуваат соодветни поднесоци.“, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Гостиварпред 4 недели

Баба Нада со 90 години е најстар жител на Зубовце, денес пречека добри гости во домот

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Një gostivaras i privuar nga liria, ka sulmuar fizikisht policët

Објавено

на

SPB Tetovë njofton se dje (23 mars) rreth orës 13 e 30 minuta, në rrugën “Tode Bogdanovski” në Gostivar, zyrtarë policorë të Sektorit të Punëve të Brendshme të Gostivarit kanë arrestuar një njëzet e shtatë vjeçar nga Turçani i Gostivarit, pasi i njëjti fizikisht i sulmoi ata gjatë kryerjes së veprimeve zyrtare.

“Ai është ndaluar në Stacionin Policor të Gostivarit, ndërsa babai i tij i cili ka mbërritur në vendin e ngjarjes është sjellë në mënyrë agresive. Pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit ndaj të dyve, do të vijojnë parashtresa përkatëse”, tha policia.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена