Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец платил 1.780 евра за пелети, но не ги добил-Пријавена измама

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово информира дека 40 годишниот гостиварец В.П. во Полициска станица Гостивар,  пријавил дека во текот на месец септември 2022 година бил измамен за сума од 1780 евра.

Според пријавеното, тој од Д.Д. од Тетово порачал пелети за греење кои му го платил во готово, за што добил документ на име на фирма од Кичево. Како што е пријавено, лицето не му ги доставило порачаните пелети, по што сфатил дека бил измамен. Се преземаат сите мерки и активности за расчистување на случајот, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена