fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец пријавен за физички напад врз 17 годишна девојка на новогодишната ноќ

Објавено

на

Полицијата регистрира два физички напади во Гостивар на новогодишната ноќ. Според информацијата од СВР Тетово, на 1 јануари, во 3.45 часот во Полициска станица Гостивар, 41 годишен гостиврец пријавил дека неговата 17-годишна ќерка била физички нападната од нејзиното момче на возраст од 29 години Гостивар. Пријавениот подоцна бил лишен од слобода и приведен во полициска станица, а по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Во 1.40 часот во Полициската станица Гостивар, 51 годишен жител на Добридол, пријавил дека околу 00.10 часот на ул.„Гоце Делчев“ тој и уште едно лице од Добридол на возраст од 47 години, поради претходно недоразбирање, биле физички нападнати од свој соселанец, заедно со уште три лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштува полицијата.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!