Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец пријавил дека бил нападнат од неговиот брат

Вчера (8 март) во 11 часот и 45 минути, 68 годишниот Х.М. од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека околу 10 часот во дворот од неговата куќа во Гостивар, најпрво вербално, а потоа и физички бил нападнат од неговиот брат А.М. на возраст од 31 година. Причина за нападот биле нивни нерасчистени имотно-правни односи.

Набрзо потоа, А.М. приведен е во Полициската станица Гостивар и задржан за расчистување на случајот, извести полицијата.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!