Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец пријавил дека бил нападнат во стан

Вчера (1 март) во 20 часот и 30 минути, 36 годишен гостиварец во СВР Тетово пријавил дека половина час пред тоа во стан на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, бил физички нападнат од 32 годишник, исто така, од Гостивар.

Пријавениот бил задржан во Полициската станица и против него ќе следува соодветен поднесок.

Денеска (2 март) околу 6 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар привеле 31-годишник од гостиварско Чегране, кој на улица „Борче Јовановски“ во Гостивар. Полицијата соопшти дека лицето во алкохолизирана состојба, се однесувало агресивно и ги навредувало и омаловажувало полициските службеници.

По целосното расчистување и документирање на случајот против него. ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!