Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец пријавил дека соседот го нападнал поради кавга за паркирање возила

Објавено

на

Четириесет и седумгодишен гостиварец вчера (7 март) во 21 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавил дека на улица „Белградска“ во Гостивар, пред неговата куќа, околу 20 часот, бил физички нападнат од неговиот сосед на возраст од 28 години. Според пријавеното нападот бил поради недоразбирања околу паркирањето на нивните возила.

Полицијата информира дека се расчистува и документира случајот.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 24 минути

Во Гостивар лишени од слобода три лица барани за затворски казни

Македонијапред 1 час

Од денес стапува во сила одлуката за намалување и замрзнување на цените на тоалетната хартија, влошките…

Гостиварпред 2 часа

При заплена на 4 килограми марихуана приведени лица од Гостивар и од Битола

Гостиварпред 3 часа

Утрово најстудено во Лазарополе, попладне се очекува дожд

Вестипред 17 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 20 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 20 часа

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 23 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 1 ден

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 4 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 4 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Një burrë nga Gostivari ka raportuar se fqinji i tij e ka sulmuar për shkak të një zënke për parkim të veturave

Објавено

на

Një 47 vjeçar nga Gostivari ka raportuar dje (07 mars) në ora 21 e 30 minuta në SPB Tetovë se është sulmuar fizikisht nga fqinji i tij 28 vjeçar në rrugën “Belgradska” në Gostivar, para shtëpisë së tij, rreth orës 20. Sulmi thuhet se ka ndodhur për shkak të keqkuptimeve për parkimin e automjeteve të tyre.

Policia bën me dije se rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar.

 

Популарно изминативе 100 дена