Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец се гони кривично за „узурпација на недвижности“

Објавено

на

МВР во полицискиот билтен бележи дека Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против жител на Балиндол, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „узурпација на недвижности“.

„Пријавениот, подолг период извршил узурпација на деловен простор, сопственост на ЈП за железничка инфраструктура Гостивар и пред влез на станбена зграда, без дозвола поставил угостителска опрема, попречувајќи го влезот во чекалницата на Железничката станица. Исто така, складирал и отпаден дрвен материјал, а оградил и простор за кој имал склучено устен договор со директорот на Железничка станица Гостивар, на кој месечно му плаќал кирија.“, информира МВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена