Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец се заканувал на својот 77 годишен татко, сакал и да го нападне

Објавено

на

МВР информира дека вечра (01.04.2023) во 11.00 часот Гостивар од полициски службеници од Полициска станица Гостивар е лишен од слобода 50 годишниот гостиварец С.Р., затоа што по претходна расправија, околу 09.30 часот, во семејната куќа во Гостивар му упатувал закани на неговиот 77-годишен татко и се обидел физички да го нападне.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена