Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец си ја грабнал малолетната девојка од струшко и ја донел во Гостивар

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Охрид денеска соопшти дека во струшката полиција вчера околу 15 часот било пријавено дека С.А. од Гостивар со патничко возило одвел малолетничка од дворот на нејзината семејна куќа во струшкото село Ново Село.

„Според пријавеното, подоцна малолетничката телефонски ја контактирала нејзината мајка и ѝ соопштила дека е во домот на нејзиното момче. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок“, изјави портпаролот Стефан Димоски. 

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 месец

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена