Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварец завршил во полиција поради напад врз својот брат

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар вчера (28 март) околу 14 часот и 15 минути го лишиле од слобода 51-годишниот гостиварец Ќ.А., кој претходно бил пријавен од неговиот 52-годишен брат дека во станот во кој живееле физички го нападнал при што употребил и дрвен предмет.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 час

25 годишна жена го пријавила партнерот за напад на улица во Гостивар

Гостиварпред 3 часа

Економското училиште во Гостивар домаќин на полуматурантите-Презентирани можностите, бенефитите и условите

Македонијапред 4 часа

Според ДЗС просечната нето плата во март била 40.496 денари

Гостиварпред 5 часа

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 6 часа

Акциска контрола во Гостивар, санкционирани 12 пешаци

Македонијапред 6 часа

Сиљановска Давкова ја предводи државно-црковната делегација во Рим и Ватикан на одбележување на Денот на сесловенските просветители

Парламентарни избори 2024пред 9 часа

Прегласување во седум избирачки места за Парламентарните избори 2024

Гостиварпред 20 часа

Свеченост за 24 Мај во Гостивар: Почит кон нашето културно и духовно богатство

Парламентарни избори 2024пред 1 ден

ДИК ги додели уверенијата за пратенички мандати

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Gostivarasi ka përfunduar në polici për shkak të sulmit ndaj vëllait të tij

Објавено

на

SPB Tetovë njoftoi se zyrtarë policorë të Sektorit të Punëve të Brendshme Gostivar dje (28 mars) rreth orës 14 e 15 minuta e kanë arrestuar 51-vjeçarin G.A. nga Gostivari, i cili paraprakisht ishte raportuar nga vëllai i tij 52-vjeçar se në banesën në të cilën jetonin e sulmoi fizikisht dhe përdori një send druri.

Ai është ndaluar në Stacionin Policor Gostivar për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit.

Популарно изминативе 100 дена