fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварецот Андоновски избран за нов генерален секретар на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

Објавено

на

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вчерашната седница го избра Мартин Андоновски за нов генерален секретар на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ.

Андоновски е дипломиран економист, роден на 22.09.1994 во Гостивар. Тој е долгогодишен член и активист на Унија на Млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ, почнувајќи од средношколска унија, претседател на УМС Гостивар, во 2018 е именуван за ИК на УМС и член на Централен Комитет, додека во 2019 година е именуван за организационен секретар на УМС.

 

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Од полноќ нови цени на горивата

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!