fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Гостиварецот Јакупи државен првак во карате до 84 килограми

Објавено

на

На Државното карате првенство за сениори кое се одржа денеска во Скопје, гостиварецот Берат Јакупи ја освои титулата државен првак во категоријата до 84 килограми.

Во борбата за титула Јакупи го совлада Петар Спасеновски.

Утре се одржува Плеј-офот по кој ќе се одредат кандидатите за репрезенатацијата за Европското првенство во Азербејџан и за Олимписките квалификации во Париз.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!