fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Гостиварец грабнал 23-годишна девојка од автомобил

Објавено

на

Во саботата околу 23:40 часот во ПС-Гостивар, Б.Р.(28) од Гостивар пријавил дека десет минути претходно на ул.„Ж.Брајкоски“ С. Д. од с.Жеровјане-Тетово, извршил грабнување на А.А.(23).

С.Д заедно со друго лице кое управувало патничко возило, под закана дека наводно има пиштол ја извлекол А.А од автомобил „Опел Астра“, во кое оштетената била со пријавителот, по што Б.Р се исплаши и побегнал, а С.Д. влегол во возилото ја удрил оштетената два пати со раката во пределот на лицето заканувајќи и се дека ќе ја однесе во шумата.

Во 23:50 часот во село Чајле од страна на патрола од полициски службеници пронајдени се С.Д. и А.А., по што С.Д. е приведен и задржан во ПС-Гостивар за понатамошна постапка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!