Поврзи се со нас

Вести

Гостиварец останал без златниот накит вреден околу 40 илјади евра

Објавено

на

Крадци влегле во куќа во Гостивар и со себе го однеле целиот златен накит. Кражбата се случила вчера, во претпладневните часови.

Како што соопштуваат од полицијата, непознати сторители насилно ја отвориле влезната врата од куќа, сопственост на 63 годишен гостиварец, лоцирана на улицата „Борче Јовановски“ , во близина на објектот на општината. Откако влегле внатре ги пребарале просториите. Вредниот златен накит го пронашле на две места, во комода во спалната соба и во пластична кутија во дневниот престој. Украле разновиден накит: лири, синџири, прстени, алки и друго. Вредноста на златото се проценува на околу 40 илјади евра. Со провалувањето направиле и материјална штета од околу 150 илјади денари.

Од Секторот за внатрешни работи информираат дека е извршен увид, подигнати се траги и се работи на откривање на сторителите.

Вчера, во Гостивар се случи уште една голема кражба во која од филијала на компанија за трансфер на пари беа украдени 10 илјади евра.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Вестипред 9 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 12 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 13 часа

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 15 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 16 часа

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 17 часа

Приведена жена во ПС Гостивар: Го нападнала сопругот, се заканувала на синот

Гостиварпред 18 часа

Објавен конкурсот-Во средните училишта во Гостивар околу 1.300 слободни места

Вестипред 19 часа

Покренато обвинение против Доналд Трамп – Прв поранешен претседател на САД кој е кривично гонет

Гостиварпред 20 часа

Викенд временска прогноза

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена