Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Гостиварец осуден на две години затвор, спроведен во Идризово

Ноќеска, околу полноќ врз основа на судска наредба, на ул.„18 Ноември“ во Гостивар полициски службеници го привеле 29 годишниот И.Ј. од Гостивар за издржување казна затвор од две години во Казнено поправната установа Идризово во Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи. Гостиварецот е осуден за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик – „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. Лицето било спроведено во казнено-поправната установа.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!