Поврзи се со нас

Вести

Во Гостивар фатено МИЛИОНЧЕ на спортска

Објавено

на

Во Гостивар е исплатена првата највисока сума на еден тикет во обложувалниците на Спортлајф, откако беше промовирана акцијата за зголемена исплата. „Падна“ милионско ливче. Со уплата од 7.300 денари и 10 погодени натпревари, гостиварец ја освои најголемата добивка, милион денари.
Играчот решил да ризикува и тоа му се исплатило. Вложил 7.300 денари и без никакви услови решил да го „брка“ милионот, а тоа се покажало успешно.

Експертот од Гостивар одиграл ливче на кое има повеќе парови на национални селекции.
Комбинирано, Лигата на нациите со африканскиот Куп на нациите и уште неколку двојки од помалите европски лиги, доволно за добивка од милион денари.
Добитникот одиграл дека Тунис ќе победи на гости кај Свазиленд и дека ќе даде најмалку два гола (победа од 2-0), Мали да слави на гостувањето кај Јужен Судан (3-0), Грузија да слави против Летонија (1-0).
Од клупските мечеви, КПВ лесно со 3-0 го победи Кајани во Финска, а Мјалби победи и ги даде потребните два гола за типот 1 и Т1 да биде добитен. Нумансија даде еден гол, и тој од пенал, но доволно да победи против Елче за тип „кец“. Во данската втора лига, АБ Копенхаген убедливо со 6-0 победи на домашен терен против Сковшовед за тип 1 и Т1, а без проблеми излезе „единица“ и на дуелот Сантандер – Аренас, откако домаќините победија со 4-0.
Последни на ливчето биле два пара од репрезентативно ниво. Оливие Жиру во 75-тата минута погоди за победа на Франција против Холандија (2-1), а Нико Шулц од Хофенхајм ја комплетираше радоста со голот во 85-тата минута за победа на Германија против Перу од 2-1 и погоден тип 1.

Во Врапчиште пак биле уплатени 100 денари за добивка од 240.483 денари, благодарение на 10 погодени натпревари.

Сподели ја веста:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена