fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Гостиварецот Даниел Ѓорѓески дебитираше за РК Вардар во СЕХА лигата

Објавено

на

На вчерашниот натпревар во СЕХА лигата помеѓу РК Вардар и РК Извиѓач (42-30) шанса да застане на голот доби и младиот гостиварец Даниел Ѓорѓески. Кој блескаше во вториот дел со вкупно 8 одбрани, за што доби и аплаузи од публиката, но и скандирање на неговото име. Голманот на Вардар јуниор беше среќен што доби шанса, и што ја искористи. Вети дека доколку повторно биде повикан очекува пак да се докаже пред тренерот Гонзалез.

vardar-izvigjac-2

„Одличен натпревар, сакам да им честитам на ракометарите на Извиѓач за добрата игра. Да му се заблагодарам на нашиот тренер за укажаната шанса, покрај големите голмански имиња што ги има Вардар и се надевам дека ако ми се укаже нова шанса ќе ја искористам и ќе се докажам”, изјави младиот голман на Вардар јуниор.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!