Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Гостиварецот Висар Муслиу потпиша за унгарски МОЛ Фехервар

Македонскиот репрезентативец Висар Муслиу е нов член на унгарскиот фудбалски клуб МОЛ Фехервар.

Дваесет и четири годишниот гостиварец ги договори сите детали со унгарскиот вицепрвак и во текот на вчерашниот ден беше промовиран како екстра засилување за клубот од Секешфехервар. Како стои на страната на трансфермаркт унгарците треба да му исплатат на клубот од Тетово еден милион евра за услугите на Муслиу.

Централниот дефанзивец во Унгарија замина од Шкендија каде настапуваше 18 месеци и освои две шампионски титули и еден Куп на Македонија. Муслиу уште има настапувано и за ФК Гостивар, Ренова, Сент Гален и Вардар. Во дресот на репрезентацијата има 15 натпревари и еден гол.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!