Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварка го пријавила сопругот за физички напад

На подрачјето на Гостивар регистриран е случај на семејно насилство. Вчера (10 март) во 13 часот и 35 минути, 35-годишна гостиварка во  СВР Тетово пријавила дека претходниот ден, по меѓусебна вербална расправија во домот, физички била нападната од нејзиниот 41-годишен сопруг.

Полицијата соопшти дека работи на расчистување и документирање на случајот.

Напад е пријавен и врз малолетник од Добридол. Вчера (10 март) во 15 часот и 40 минути, 47 годишниот А.Б. од Добридол во СВР Тетово пријавил дека дента околу 13 часот неговиот малолетен син, пред продавница во селото, физички бил нападнат од друг малолетник.

 

 

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!