Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварка ограбила обложувалница, се заканувала со нож

Објавено

на

Денеска (28.02.2022) на ул.„Жан Жорес“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода Н.Г.(33) од Гостивар, со привремено живеалиште во Скопје.
МВР информира дека таа се сомничи дека на 27.02.2022 со закана со остар предмет одзела пари од дневниот промет во спортска обложувалница на ул.„Благоја Стефковски“ во Скопје.
При претрес во домот во кој престојува во Скопје, извршен со судска наредба, биле пронајдени парите и предмети поврзани со кривичното дело. Таа била приведена во полициска станица и по целосно расчистување и документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.
Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Një grua nga Gostivari ka grabitur një lokal bastesh dhe ka kërcënuar me thikë

Објавено

на

Sot (28.02.2022) në rrugën “Zhan Zhores” në Shkup, zyrtarë policorë nga SPB Shkup e kanë privuar nga liria N.G. (33) nga Gostivari, me vendbanim të përkohshëm në Shkup.
Nga MPB bëjnë të ditur se ajo dyshohet se me 27 shkurt 2022, me kanosje me send të mprehtë, në një bastore sportive në rrugën “Bllagoja Stefkovski” në Shkup, ka marrë para nga qarkullimi ditor.
Gjatë kontrollit të kryer me urdhër të gjykatës në shtëpinë ku ajo po qëndron në Shkup, janë gjetur para dhe sende të lidhura me veprën penale. Ajo është dërguar në komisariat dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit ndaj saj do të ngrihet kallëzimi përkatës.
Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена