Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварка пријавила дека сосетка и‘ го зела синчето за да питачи во Скопје

Објавено

на

СВР Тетово информира дека вчера (26.03.2022) во 23.30 часот во Полициската станица Гостивар, 36 годишната гостиварка С.Т. пријавила дека од нејзиниот дом во Гостивар нејзината сосетка А.А. на возраст од 27 години од Скопје го зела нејзиниот малолетен син и заминала во Скопје, наводно, да питачат.

Според пријавеното, таа и претходно во повеќе наврати го земала малолетникот за да питачат и го враќала назад. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 51 минута

Во Гостивар лишени од слобода три лица барани за затворски казни

Македонијапред 2 часа

Од денес стапува во сила одлуката за намалување и замрзнување на цените на тоалетната хартија, влошките…

Гостиварпред 3 часа

При заплена на 4 килограми марихуана приведени лица од Гостивар и од Битола

Гостиварпред 4 часа

Утрово најстудено во Лазарополе, попладне се очекува дожд

Вестипред 17 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 20 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 21 час

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 23 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 1 ден

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 4 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 4 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Një grua nga Gostivari ka raportuar se një fqinje ia ka marrë çuar djalin e saj që të lyp në Shkup

Објавено

на

SPB Tetovë informon se dje (26.03.2022) në ora 23.30 në Stacionin Policor Gostivar, 36-vjeçarja, banore në Gostivar, S.T. ka raportuar se nga shtëpia e saj në Gostivar fqinjja e saj A.A. në moshën 27 vjeçare nga Shkupi, ia ka marrë djalin e saj të mitur dhe ka shkuar në Shkup, gjoja për të lypur.

Sipas kallëzimit, ajo e kishte marrë të miturin disa herë për të lypur dhe e kishte kthyer. Po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit, tha policia.

Популарно изминативе 100 дена