Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 19/08/2018 | 11:21

Гостиварка пријавила обид за полов напад во влез на зграда

Ноќеска околу полноќ во Полициската станица Гостивар, 48-годишна жена од Гостивар пријавила дека непознато лице се обидело да изврши полов напад врз неа во влезот од зградата во која живее.  Според информациите од МВР, кога жената влегла во влезот, по неа влего едно лице, ја фатило за рака и и` се обратило со вулгарни зборови. Таа почнала да го удира со чантата, ја отворила вратата од зградата и го турнала надвор на улица, по што почнала да вика, а лицето побегнало. 

„По преземени мерки, а поради основано сомнение дека е сторител на делото, од слобода бил лишен 29 годишниот Ј.К. од Албанија. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопшти МВР.

Напишете коментар