Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварка злоупотребила положба и извадила над 500.000 денари од апарати

Објавено

на

Одделението за внатрешни работи Гостивар поднесе кривична пријава против 34 годишна гостиварка, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „послужување“, извести МВР. Парите што незаконски ги вадела од апарати, ги користела за играње игри на среќа.

„Пријавената, одговорно лице на работно место оператор во подружница на правно лице од Гостивар, во периодот мај – јуни 2021 ја искористила својата положба и ги употребила доверените клучеви од ВДТ апаратите во објектот и во повеќе наврати од нив извадила парични средства во висина од 537.070 денари, кои ги искористила за играње, оштетувајќи го правниот субјект во кој била вработена.“, стои во соопштението.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена