Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварката Душица Димитриеска, член на Советот на ЈО даде свечена изјава

Објавено

на

Душица Димитриеска, член на Советот на јавните обвинители на Република Северна Македонија, денеска даде свечена изјава пред претседателот на Собранието, Талат Џафери.

На 70-та седница на Советот на јавни обвинители што се одржа во декември минатата година, Димитриеска беше избрана за шеф на ОЈО Гостивар. Советот на Јавни обвинители за утре (31 јануари) има закажано седница на која на дневен ред ќе се најде одлука решение за мирување на работен однос на Димитриеска во ОЈО Гостивар поради избор за член на Советот на ЈО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 53 минути

Водата од водоводот во Гостивар е безбедна за пиење, извести Комуналец

Македонијапред 2 часа

Летното сметање на времето започнува на 26 март

Гостиварпред 3 часа

Лишен од слобода гостиварец пријавен за закани и агресија кон поранешната сопруга

Гостиварпред 4 часа

Засилени контроли-Годинава 145 возачи во Гостивар казнети за погрешно паркирање

Вестипред 4 часа

Земјотрес од 4,7 степени ја погоди Албанија, почувствуван и во Македонија

Спортпред 5 часа

Македонија ја пречекува Малта во првиот натпревар од квалификациите за Еуро 2024

Гостиварпред 5 часа

Церемонија во Гостивар, градоначалникот на Тирана Ерион Велиај стана „Почесен граѓанин“

Вестипред 7 часа

Почна Рамазанскиот пост за муслиманските верници

Гостиварпред 18 часа

Почна со реализација планот за санација на кракот Гарска Река – Тресонче

Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Популарно изминативе 100 дена