fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Гостиварката Вјолца Изеири ќе дели правда на натпреварот Барселона-ПСВ

Објавено

на

Гостиварката Вјолца Изеири ќе биде дел од судискиот квартет, кој ќе ја дели правдата на утрешниот реванш натпреварот од Лигата на шампионките, помеѓу екипите на Барселона и ПСВ.

Судиското трио го предводи нашиот интернационален судија Елена Пројковска, а покрај аут линијата ќе и помагаат Елена Соклевска – Илиевски и Вјолца Изеири. Четврт судија ќе биде Ирена Велевачкоска.

Вјола Изеири е од Гостивар важи за една од најдобрите арбитарки во македонскиот фудбал, со повеќе од 50 судени натпревари на меѓународна сцена. Утревечер ќе ја има честа да ја дели правдата на еден од помошните стадиони на Барселона кој го носи името на легендарниот Јохан Кројф.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!