Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

Гостиварки продолжуваат со добрите игри, ЖКК Гостивар – Шкупи (77:42)

Кошаркарките на Женскиот кошаркарски клуб Гостивар продолжуваат да редат победи во Првата кошаркарска лига – жени. Овојпат „жртва“ на гостиварки беше екипата на Шкупи.

Со конечен резултат 77:42, ЖКК Гостивар ја запиша третата победа во петото коло сезонава и се зацврсти на 5.позицја на табелата со бод помалку од лидерот Бадел 1862.

Бадиоска и Цветаноска беа најрасполежени на вчерашниот натпревар, запишаа 15, односно 14 поени. Глорија Божиноска постигна 13, Фросина Петреска 11 поени, Харбов запиша 8, Селин Ердоган имаше 6 поени и 14 скокови. Волческа постигна 4, Димитријеска, Лазареска и Алексоска по 2 поени.

Во следното коло гостиварки ќе патуваат во Крива Паланка, кај истоимената екипа.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!