Поврзи се со нас

Вести

Gostivarpress.mk АНКЕТА: Локални избори 2017

Трката за освојување на општинската власт во Гостивар уште во првата недела од кампањата започна динамично и со полна пареа. Партиите и нивните кандидати се растрчани на терен, презентираат проекти, програми, ја бараат поддршката на гласачите. Локалните избори се топ тема, па токму затоа сметаме дека е погоден момент за анкета.

Не, нема да ве прашаме Кој ќе победи? Туку кои се потребите на граѓаните, што треба да сработи новиот градоначалник.

Овојпат поставуваме анкета на прашањето:

Кој проблем треба да му биде приоритет на идниот градоначалник на Гостивар?

Може да одберете две опции во анкетата.

[poll id=”6″]

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!