Поврзи се со нас

Локални избори 2017

Gostivarpress.mk најавува интервјуа со кандидатите за градоначалник на Гостивар

 

На 15 октомври граѓаните на Гостивар ќе гласаат за иден градоначалник и членови на Советот на општината. Кампањата е во тек, се одржуваат средби, посети низ населбите, презентација на проектите во Изборните програми. Со цел да обезбедиме простор за промовирање на кандидатите пред нашите читатели и гласачи, правиме серија интервјуа со нив, во кои кандидатите даваат одговор на неколку прашања важни за Гостивар и гостиварци.

Најавуваме дека со објавување на интервјуата започнуваме од утре.

Борбата за градоначалничката фотелја во Гостивар се води помеѓу: Невзат Бејта (ДУИ), Асаф Адеми (БЕСА), Дафина Стојаноска (ВМРО ДПМНЕ), Арбен Таравари (партија Алијанса за Албанците), Себајдин Изаири (ДПА), Шпат Исеини (Коалиција Алијанса за Албанците НДП-Унитети) и Ленка Јованоска (СДПМ).

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!