Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Gostivarpress.mk најавува интервјуа со кандидатите за градоначалник на Гостивар

Објавено

на

Во недела (31 октомври) граѓаните на Гостивар го избираат градоначалникот што ќе биде на чело на општината во наредните четири години. Во вториот круг, битката за функцијата прв човек на општината ја водат, Арбен Таравари од АА/А и Невзат Бејта од ДУИ.

Gostivarpress.mk медиумски ја покриваше целата предизборна кампања за Локалните избори 2021 и информираше за активностите на кандидатите. Денес, најавуваме интервјуа со двајцата кандидати, Бејта и Таравари, во кои тие даваат одговор на неколку прашања за проектите што ги планираат, нивната визија за Гостивар, очекувањата од изборниот резултат итн.

Редакцијата на Gostivarpress.mk и на двајцата им се заблагодарува на коректната соработка и прифаќањето на понудата за интервју.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 7 часа

Од утре попладне обилни врнежи со локално невреме и пад на температурата

Гостиварпред 9 часа

Совети за возачите во Гостивар – „Биди одговорен, не заборавај, стави појас”

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 11 часа

Собрани се 10 000 потписи за Пендаровски

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 11 часа

Мицкоски: До 12 часот собрани над 15 000 потписи за претседателската кандидатура на Силјановска Давкова

Македонијапред 12 часа

Пад кај претплатниците на кабелска телевизија, сателитската и интернет во пораст

Гостиварпред 14 часа

Судир на три возила на патот Тетово-Гостивар, повредени се повеќе лица

Вестипред 15 часа

Во Калифорнија се‘ повеќе роботски такси без возач

Гостиварпред 17 часа

ПО Галате приведе лице осудено на затвор за продажба на дрога

Здравје и убавинапред 17 часа

„Ултрапреработената“ храна сериозен ризик за здравјето

Гостиварпред 2 недели

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 3 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 3 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 4 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 4 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 7 дена

Објавен повик за невработени-По 6.000 евра грант за да си отворат бизнис

Македонијапред 2 недели

Трибина: Патот Кичево – Охрид не се пушта поради косините, зошто во 21. век користиме проекти од 18. век?

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Gostivarpress.mk lajmëron intervista me kandidatët për kryetar të Gostivarit

Објавено

на

Të dielën (31 Tetor) qytetarët e Gostivarit e zgjedhin kryetarin që do të jetë në krye të komunës në katër vitet e ardhshme. Në rrethin e dytë, beteja për funksionin e njeriut të parë të komunës e udhëheqin , Arben Taravari nga ASH/A dhe Nevzat Bejta nga BDI.

Gostivarpress.mk si medium e mbulonte fushatën para për Zgjedhjet lokale 2021 dhe informonte për aktivitetet e kandidatëve. Sot, lajmërojmë intervista me të dy kandidatët, Bejta dhe Taravari, në të cilat ato japin përgjigje të disa pyetjeve për projektet që i planifikojnë, vizionin e tyre për Gostivarin, pritjet nga rezultati zgjedhor etj.

Redaksia e Gostivarpress.mk të dyve u falenderon për bashkëpunimin korekt dhe pranimin e ofertës për intervistë.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ

Популарно изминативе 100 дена