Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Gostivarpress.mk најавува интервјуа со кандидатите за градоначалник на Гостивар

Објавено

на

Во недела (31 октомври) граѓаните на Гостивар го избираат градоначалникот што ќе биде на чело на општината во наредните четири години. Во вториот круг, битката за функцијата прв човек на општината ја водат, Арбен Таравари од АА/А и Невзат Бејта од ДУИ.

Gostivarpress.mk медиумски ја покриваше целата предизборна кампања за Локалните избори 2021 и информираше за активностите на кандидатите. Денес, најавуваме интервјуа со двајцата кандидати, Бејта и Таравари, во кои тие даваат одговор на неколку прашања за проектите што ги планираат, нивната визија за Гостивар, очекувањата од изборниот резултат итн.

Редакцијата на Gostivarpress.mk и на двајцата им се заблагодарува на коректната соработка и прифаќањето на понудата за интервју.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Вестипред 7 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 10 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 10 часа

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 13 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 14 часа

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 15 часа

Приведена жена во ПС Гостивар: Го нападнала сопругот, се заканувала на синот

Гостиварпред 16 часа

Објавен конкурсот-Во средните училишта во Гостивар околу 1.300 слободни места

Вестипред 16 часа

Покренато обвинение против Доналд Трамп – Прв поранешен претседател на САД кој е кривично гонет

Гостиварпред 17 часа

Викенд временска прогноза

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Gostivarpress.mk lajmëron intervista me kandidatët për kryetar të Gostivarit

Објавено

на

Të dielën (31 Tetor) qytetarët e Gostivarit e zgjedhin kryetarin që do të jetë në krye të komunës në katër vitet e ardhshme. Në rrethin e dytë, beteja për funksionin e njeriut të parë të komunës e udhëheqin , Arben Taravari nga ASH/A dhe Nevzat Bejta nga BDI.

Gostivarpress.mk si medium e mbulonte fushatën para për Zgjedhjet lokale 2021 dhe informonte për aktivitetet e kandidatëve. Sot, lajmërojmë intervista me të dy kandidatët, Bejta dhe Taravari, në të cilat ato japin përgjigje të disa pyetjeve për projektet që i planifikojnë, vizionin e tyre për Gostivarin, pritjet nga rezultati zgjedhor etj.

Redaksia e Gostivarpress.mk të dyve u falenderon për bashkëpunimin korekt dhe pranimin e ofertës për intervistë.

Популарно изминативе 100 дена