Поврзи се со нас

Гостивар

Gostivarpress.mk со донација за ученици по повод 5 години постоење на медиумот

Објавено

на

Драги читатели, овој септември одбележуваме 5 години постоење како Е-медиум Gostivarpress.mk. Малиот јубилеј е многу значаен за нас и е потврда дека со професионалност, посветеност и труд, целите се постигнуваат, а довербата на читателската публика е мотив да одржуваме високо ниво.

По повод 5 години Gostivarpress.mk одлучивме да спроведеме хуманитарна активност. Бидејќи септември е месец кога учениците се враќаат во училишните клупи подготвивме и донираме 60 комплети училишен прибор за ученици коишто имаат најголема потреба. Подароците ги доставуваме до сите 4 централни основни училишта во Гостивар во текот на денешниот ден, по што нивните служби ќе го направат распределувањето. Важните моменти и јубилеите растат уште повеќе кога задоволството се споделува преку добри дела.

Постоиме за вистината, постоиме за вас!.

Со почит,
Gostivarpress.mk

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Вестипред 7 часа

Часовникот на Хитлер продаден на аукција во САД за 1,1 милион долари

Рецептипред 13 часа

Пилешко во сос од 4 сирења: Ручек за целото семејство

Занимливостипред 13 часа

Барселона го изнајмува „Ноу Камп“ за свадби и фудбал

Вестипред 1 ден

Ердоган: Турција ќе го плаќа рускиот гас во рубљи

Гостиварпред 1 ден

46 санкции за брзо возење на територија на СВР Тетово

Вестипред 2 дена

Втор ден воздушни и ракетни напади меѓу Израелците и Палестинците

Македонијапред 2 дена

На „Табановце“ се чека до еден час, на „Богородица“ до 30 минути

Македонијапред 2 дена

Регион на Гостивар со 24 новозаразени со коронавирус, во земјава 739

Вестипред 2 дена

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Македонијапред 2 дена

Почина актерот Митко Апостоловски

Гостиварпред 2 дена

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 дена

Охриѓанец измамен за 19.000 денари, пријавил во ПС Гостивар

Што, како, каде?!пред 3 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 1 недела

Тринаесетгодишната Андреа од Здуње, најмлада учесничка во Горно Реканската коњаница

Гостиварпред 2 недели

Харис од Ростуше успешно совлада тежок и несекојдневен спортски предизвик „Еверестинг“

Гостиварпред 2 недели

Конечна ранг листа за социјалните станови во Гостивар, доделени 45 од вкупно 70 стана

Гостиварпред 1 недела

„Диви трки” на патот Тетово-Скопје: Учествувале момчиња од Гостивар, Тетово и Скопје

Што, како, каде?!пред 3 дена

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 5 дена

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Што, како, каде?!пред 3 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 2 недели

Промотивни цени на станови во „Пелагонија престиж“ во месец август

Гостиварпред 2 недели

Момчиња од Гостивар фатени со марихуана на плажи во Охрид и Струга

Спортпред 2 недели

Прво место за екипата на Шаховскиот клуб „Гостивар“ на Првенството за жени

Гостиварпред 2 недели

Коњаницата „Бигорски Манастир-Патот до црешовото топче“ по 13-ти пат на марш во чест на Илинден

Гостиварпред 6 дена

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Гостиварпред 4 дена

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 5 дена

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 4 недели

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 2 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 2 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 4 месеци

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Gostivari

Gostivarpress.mk me donacion për nxënësit me rastin e 5 vjet ekzistencë të medias

Објавено

на

Të nderuar lexues, këtë Shtator shënojmë 5 vjet ekzistencë si E-media Gostivarpress.mk. Jubileu i vogël është shumë i rëndësishëm për ne dhe është vërtetim se me profesionalizëm, përkushtim dhe mund, qëllimet arrihen, kurse besimi në publikun lexues është motiv të mirëmbajmë nivel të lartë.

Me rastin e 5 vjet Gostivarpress.mk vendosëm të realizojmë aktivitet humanitar. Pasi Shtatori është muaj kur nxënësit kthehen në bankat shkollore përgatitëm dhe bëmë donacion të 60 kompleteve pajisje shkollore për nxënës që kanë nevojë më të madhe. Dhuratat i dërgojmë deri te Karl shkollat fillore qendrore në Gostivar gjatë ditës së sotme, pas çka shërbimet e tyre do të bëjnë shpërndarjen. Momentet e rëndësishme dhe jubiletë rriten edhe më shumë kur kënaqësia ndahet nëpërmjet veprave të mira.

Ekzistojmë për të vërtetën, ekzistojmë për ju!

Me respekt,
Gostivarpress.mk

Популарно изминативе 100 дена