fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварска драма: Го шамарала, удирала и гребала сопругот, па го пријавила за насилство

Објавено

на

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против 22-годишна гостиварка за кривично дело – Лажно пријавување на кривично дело.

„Обвинетата, на 12 јануари, иако знаела дека оштетениот не е сторител, го пријавила во полициска станица како извршител на кривично дело – Насилство од член 386 од Кривичниот законик, за кое гонењето се презема по службена должност. На критичниот ден, всушност, оштетениот бил нападнат од сега обвинетата, која најпрвин му удрила шамар, а потоа продолжила да го удира со нога во градите и да го гребе по вратот и главата, со што му нанела и телесни повреди – нагмечувања и гребаници.“, соопшти обвинителството

Јавниот обвинител до Основниот суд во Гостивар поднесе Предлог за издавање казнен налог за обвинетата.​

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!