fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварската полиција лиши од слобода три лица по пријава за физички напад и закани

Објавено

на

Три лица, меѓу кои и малолетник биле приведени вчеравечер во гостиварската полициска станица, по пријава за физички напад и закани.

СВР информира дека во 21 часот 40 годишен жител на гостиварско Дебреше пријавил дека околу 19 часот во угостителски објект во селото физички бил нападнат од свои соселани, на возраст од 45, 24 и 15 години и дека најстариот му упатил и закани по живот.

Тројцата инволвирани во физичкиот напад лишени се од слобода, а 45 годишник е задржан во Полициската станица Гостивар. По документирање на случајот ќе следува поднесок, најави полицијата.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!