Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварската полиција одзеде 5 патнички моторни возила заради бучавост

Објавено

на

    Во рамките на планираните активности за поголем ред и безбедност во сообраќајот во летниот период, вчера (19 јули) во периодот од 18 часот до 20 часот и 30 минути во централното подрачје на Гостивар спроведена е локална акциска контрола во која времено биле одземени 5 патнички моторни возила, претежно заради бучавост. На нивните сопственици ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци согласно член 344 став 1 од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата.

    Доколку се утврди техничка неисправност на возилата, тие ќе бидат задржани во гостиварското Полициско одделение за безбедност на патниот сообраќај.

    Инаку, од започнувањето на практичната примена на измените на Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата, на поширокото гостиварско подрачје вкупно биле времено одземени 56 моторни возила, од кои 50 за истечена регистрација повеќе од шест месеци и 6 за бучавост, како и една приколка.

    Сподели на:
    Advertisement
    Advertisement
    Advertisement
    Advertisement
    Advertisement
    Advertisement

    Отворени работни места во Полог:

    Advertisement
    Advertisement
    Занимливостипред 4 часа

    Научници чипираат лилјаци во Виена

    Вестипред 5 часа

    Поради пожар затворен граничниот премин „Богородица“

    Македонијапред 7 часа

    Да се почитуваат препораките за заштита од топлотниот бран, апелира МЗ

    Македонијапред 7 часа

    Пратениците на одмор, локалните избори ќе се распишат на 6 август

    Гостиварпред 8 часа

    Ризик од пожари, СВР Тетово апелира до граѓаните да бидат внимателни и одговорни

    Гостиварпред 9 часа

    Нови 37 коронавирус позитивни во земјава, смртни случаи нема

    Гостиварпред 10 часа

    Гостиварка пријавила дека поранешниот вереник ја нападнал во локал

    Гостиварпред 10 часа

    Молитва за татковината во Бигорскиот Манастир

    Македонијапред 11 часа

    Рипнаа цените на бензините

    Спортпред 11 часа

    Започнува У18 ФИБА турнирот во Скопје – гостиварецот Тома Стојаноски помеѓу 12-те репрезентативци

    Гостиварпред 12 часа

    Гостивар за една недела има 33 новодијагностицирани со коронавирус

    Вестипред 13 часа

    Законот за стечајци стапи на сила, рокот за пријавување е 30 дена

    Македонијапред 14 часа

    Пожарите локализирани, но и натаму активни, се ангажира војската и хеликоптери за гасење

    Што, како, каде?!пред 2 недели

    Нова „неделна акција со супер ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

    Македонијапред 2 дена

    Се празнува Илинден, значаен датум од историјата на Македонија

    Гостиварпред 6 дена

    Пронајден човечки труп на патот Маврови Анови-Дебар

    Гостиварпред 2 недели

    Mаж физички нападнал вработена во Службата за брза помош во Гостивар

    Македонијапред 7 дена

    МВР отвори оглас за 39 вработувања

    Еден ден со..пред 2 недели

    ЕДЕН ДЕН СО : Трајче Богданоски, професор по физичко и кондиционен тренер

    Гостиварпред 1 недела

    Предлог на Таравари, угостителските објекти во Гостивар да работат плус два часа

    Гостиварпред 1 недела

    Хрватица физички нападнала полицаец во Гостивар

    Гостиварпред 2 недели

    Гостиварската полиција одзеде 5 патнички моторни возила заради бучавост

    Гостиварпред 1 недела

    Гостиварка простирајќи алишта изгубила контрола и паднала од балкон

    Гостиварпред 1 недела

    Саботна контрола во Гостивар: „Летаат“ возачи – „летаат“ казни

    Македонијапред 2 недели

    Запленета марихуана вредна околу 150.000 евра, приведени пет лица

    Еден ден со..пред 4 дена

    ЕДЕН ДЕН СО: Шпреса Усеини, директорка на ООУ „Исмаил Ќемали“ Гостивар

    Спортпред 2 месеци

    ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

    Гостиварпред 2 месеци

    Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

    Гостиварпред 2 месеци

    Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

    Гостиварпред 3 месеци

    Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

    Гостиварпред 3 месеци

    Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

    Гостиварпред 6 месеци

    На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

    Гостиварпред 7 месеци

    Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

    Спортпред 10 месеци

    На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

    Спортпред 11 месеци

    На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

    Гостиварпред 11 месеци

    ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

    Спортпред 12 месеци

    Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

    Гостиарскипред 1 година

    ГОСТИВАР МОРА ДА ДИШЕ! Протест бр.2 (фотогалерија)

    ФОТО ВЕСТпред 1 година

    Априлијада на Gostivarpress.mk (втор дел)

    Популарно изминативе 100 дена

    error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!