Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварската полиција приведе 2 лица кај кои е пронајдена марихуана

Објавено

на

Полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар вчера (18 септември) околу 16 часот и 30 минути, во селото Градец, лишиле од слобода двајца жители на Врапчиште на возраст од 25 и 30 години. Како што соопшти СВР Тетово, при нивен и преглед на нивното патничко моторно возило “мерцедес” со гостиварски регистaрски ознаки пронајдена е марихуана.

„Нешто подоцна, со судска наредба, од 18 часот и 40 минути до 21 часот, извршен е претрес во домoт и помошни простории на 25 годишникот, при што пронајденa, исто така, е марихуана. Двајцата се задржани во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот, по што ќе следуваат соодветни поднесоци.“, информира СВР.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Policia e Gostivarit arrestoi 2 persona tek të cilët është gjetur marihuanë

Објавено

на

Zyrtarë policorë të Departamentit për punë të brendshme Gostivar dje (18 Shtator) rreth orës 16 e 30 minuta, në fshatin Gradec, kanë privuar nga liria dy banorë të Vrapçishtit në moshë prej 25 deri 30 vjet. Siç njoftoi SPB Tetovë, gjatë kontrollit të tyre dhe automjetit të tyre “mercedes” me targa të Gostivarit është gjetur marihuanë.

“Më vonë, me urdhër gjyqësor, nga ora 18 e 40 minuta e deri në ora 21, është kryer bastisje e shtëpisë dhe hapësirave ndihmëse të 25 vjeçarit, gjatë së cilës, gjithashtu është gjetur marihuanë. Të dy janë mbajtur në Stacionin policor Gostivar për pastrim dhe dokumentim të rastit, pas çka do të pasojnë parashtresa adekuate.”, informon SPB.

 

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена