Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварската полиција приведе крадец, извршил серија тешки кражби

Објавено

на

Вчера (27 март) околу 17 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 36-годишниот гостиварец Е.П. поради сомнение дека извршил неколку тешки кражби на подрачјето. Тој е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена