fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварската полиција приведе скопјанец кај кого е пронајдена марихуана

Објавено

на

Синоќа, околу 19.00 часот кај наплатна рампа Гостивар, на автопат Гостивар – Тетово, од слобода бил лишен Д.Ј.(30) од Скопје, затоа што при претрес во неговото патничко возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, полициски службеници пронашле и одзеле канабис и пари, соопштува полицијата.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициска станица Гостивар за понатамошна постапка.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!