Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварската полиција уапси двајца крадци осомничени за 8 тешки кражби

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово-Надворешка канцеларија за криминалистички работи Гостивар  целосно расчисти 8 тешки кражби за кои се сомничат дека ги извршиле триесет и девет годишно лице од гостиварско Чегране и триесет и пет годишен жител на гостиварско Форино. Двајцата, кои вчера (30 март) во 3 часот и 45 минути и во 12 часот и 50 минути биле лишени од слобода во Гостивар и Форино.

Во текот на минатата и оваа година со употреба на сила и разновиден алат влегувале во спортски обложувалници, маркети и продавници за мобилни телефони во Гостивар, од кои одзеле парични средства, технички апарати и други предмети, при што противправно се стекнале со вкупна имотна корист од околу 2 милиони денари.

На двајцата ќе им биде изготвен соодветен поднесок по член 236 од Кривичниот законик.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 часа

Од утре попладне обилни врнежи со локално невреме и пад на температурата

Гостиварпред 8 часа

Совети за возачите во Гостивар – „Биди одговорен, не заборавај, стави појас”

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 11 часа

Собрани се 10 000 потписи за Пендаровски

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 11 часа

Мицкоски: До 12 часот собрани над 15 000 потписи за претседателската кандидатура на Силјановска Давкова

Македонијапред 11 часа

Пад кај претплатниците на кабелска телевизија, сателитската и интернет во пораст

Гостиварпред 13 часа

Судир на три возила на патот Тетово-Гостивар, повредени се повеќе лица

Вестипред 15 часа

Во Калифорнија се‘ повеќе роботски такси без возач

Гостиварпред 16 часа

ПО Галате приведе лице осудено на затвор за продажба на дрога

Здравје и убавинапред 17 часа

„Ултрапреработената“ храна сериозен ризик за здравјето

Гостиварпред 2 недели

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 3 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 3 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 4 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 4 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 7 дена

Објавен повик за невработени-По 6.000 евра грант за да си отворат бизнис

Македонијапред 2 недели

Трибина: Патот Кичево – Охрид не се пушта поради косините, зошто во 21. век користиме проекти од 18. век?

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Policia e Gostivarit arrestoi dy hajdutë të dyshuar për 8 vjedhje të rënda

Објавено

на

Sektori për Punë të Brendshme Tetovë-Zyra e Jashtme për Çështje Penale Gostivar ka zbardhur plotësisht 8 vjedhje të rënda që dyshohet se janë kryer nga një person tridhjetë e nëntë vjeçar nga Çegrani i Gostivarit dhe një tridhjetë e pesë vjeçar banues në Forina e Gostivarit. Të dy, të cilët dje (30 mars) në ora 3 e 45 minuta dhe në 12 e 50 minuta janë arrestuar në Gostivar dhe Forinë.

Gjatë vitit të kaluar dhe këtë vit, me dhunë dhe mjete të ndryshme, kanë hyrë në bastore sportive, markete dhe shitore celulare në Gostivar, nga të cilat kanë marrë para, mjete teknike dhe sende të tjera dhe në mënyrë të kundërligjshme kanë përfituar dobi të përgjithshme pasurore prej rreth 2 milionë denarë.

Për të dy do të përgatitet parashtresë përkatëse sipas nenit 236 të Kodit Penal.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ

Популарно изминативе 100 дена